HLAVNÍ SPONZOR:
Plzeňský kraj - nejlepší místo pro život
SPONZOŘI:
Elektroinstalace ELIMONT s.r.o.ARCHITEKTONICKÝ ATELIER ŠNEBERKhumanwasteNAŠE MĚSTO PŘEŠTICE
Jako pravidelný dárce krve a dárce kostní dřeně na těchto stránkách propaguji:
Darování kostní dřeně:
POMOCI MŮŽE KAŽDÝ
Daruj krev, daruješ život:
DARUJ KREV, DARUJEŠ ŽIVOT
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
CHALUPY U ZEMĚTIC
PRACOVNÍ NÁZEV „ŠTĚPÁNKA“
Lokalizace: Vyhlídková věž je stavbou solitérního charakteru na nezastavěném vrcholku cca. 0,5 km od sídelního útvaru Chalupy (obec Zemětice) západním směrem. V území obce Zemětice – místní část Chalupy na mírném vršku nad oběma sídly, pomístní název „na Prantu“
(počeštěný „Brant“ – z něm: milíř, starší název z pozemkových map „na Brantu“ s lokalizací „nad Poraženým lesem“).
Vyhlídková věž Štěpánka
INSPIRACE, KDE BYL ZAČÁTEK
V obci Zemětice mám k dispozici nějaké pozemky s příjemnou vyhlídkou do krajiny a co s nimi dál jsem se zeptal sám sebe? /zemí jsem mohl ponechat v intenzivním zemědělském využívání, nebo jít cestou ekonomického zisku a tlačit vše na „fotovoltaiku a nádherné solární pole“?
Odpověděl jsem si „NE“ zde v této krásné krajině nebude ohyzdnost jako fotovoltaika, budou zde louky a možná nějaká krajinná stavba, ale jaká?

Na myšlenku vyhlídkové věže mě přivedl kamarád Matěj Valeš, kterýžto člen skupiny historického šermu sháněl se svoji skupinou nějakou starou tvrz či hrad, který by mohli získat a postupně upravit do podoby využitelné pro trávení volného času jejich skupiny historického šermu.
Tato jejich snaha se časem ukázala jako neúspěšná. A tak nás v té době napadla myšlenka a co tedy si nějakou „tvrz“ postavit nově dle historických staveb – a nápad byl na světě, ale stavět tvrz?, lepší by bylo něco, co by mohlo být víceúčelové a tak místo tvrze přišla na řadu vyhlídková věž - v historizujícím stylu v podobě obranné věže.
V roce 2012 jsem začal spolupracovat s Ing. Arch Petrem Šneberkem na vizi celé stavby, kdy vzniklo několik skic a návrhů podoby stavby, následně byla vypracována studie stavby včetně vizualizací a začátkem roku 2013 zpracoval Ing. Arch Petr Šneberk projekt pro umístění stavby a pro stavební povolení tak aby v průběhu roku 2013 mohlo být vydáno stavební povolení, které bylo stavbě uděleno na podzim 2013. Pak začali přípravné práce a shánění stavebního materiálu.