HLAVNÍ SPONZOR:
Plzeňský kraj - nejlepší místo pro život
SPONZOŘI:
Elektroinstalace ELIMONT s.r.o.ARCHITEKTONICKÝ ATELIER ŠNEBERKhumanwasteNAŠE MĚSTO PŘEŠTICE
Jako pravidelný dárce krve a dárce kostní dřeně na těchto stránkách propaguji:
Darování kostní dřeně:
POMOCI MŮŽE KAŽDÝ
Daruj krev, daruješ život:
DARUJ KREV, DARUJEŠ ŽIVOT
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
CHALUPY U ZEMĚTIC
PRACOVNÍ NÁZEV „ŠTĚPÁNKA“
Lokalizace: Vyhlídková věž je stavbou solitérního charakteru na nezastavěném vrcholku cca. 0,5 km od sídelního útvaru Chalupy (obec Zemětice) západním směrem. V území obce Zemětice – místní část Chalupy na mírném vršku nad oběma sídly, pomístní název „na Prantu“
(počeštěný „Brant“ – z něm: milíř, starší název z pozemkových map „na Brantu“ s lokalizací „nad Poraženým lesem“).
Vyhlídková věž Štěpánka
AKTUALITY
ZAJÍMAVOSTI
NOVINKY4. ČLÁNEK
POBLÍŽ STAVBY VĚŽE BYLA POSTAVENA KRYTÁ PERGOLA A DĚTSKÉ HŘIŠTĚ
Za obrovského přispění manželky je od jara 2016 u věže vybudováno hřiště, ohniště s posezením a několik dětských atrakcí, dvě kyvadlové houpačky, prolézačky, malá dětská stěna s úchyty, pískoviště se zakrytím. Při nepřízni počasí či silném slunci je u hřiště zastřešený přístřešek - pergola. Na hřišti se ještě dobuduje závěsná houpačka, skluzavka, model hradu a ve hře je i „člověče nezlob se“ v trávníku - v životní velikosti. Většinu práce při stavbě prováděla manželka včetně duchovního nápadu podoby hřiště a pergoly.
Za získání atrakcí na dětské hřiště je třeba poděkovat i obci Zemětice, která některé měla k dispozici, poskytla je a po drobných úpravách a údržbě jsou použitelné, dále patří poděkovaní člence místního sdružení „Zemětice dětem“ Katce za aktivní přístup ve věci.
Fotky stavu naleznete ve fotogalerii: