HLAVNÍ SPONZOR:
Plzeňský kraj - nejlepší místo pro život
SPONZOŘI:
Elektroinstalace ELIMONT s.r.o.ARCHITEKTONICKÝ ATELIER ŠNEBERKhumanwasteNAŠE MĚSTO PŘEŠTICE
Jako pravidelný dárce krve a dárce kostní dřeně na těchto stránkách propaguji:
Darování kostní dřeně:
POMOCI MŮŽE KAŽDÝ
Daruj krev, daruješ život:
DARUJ KREV, DARUJEŠ ŽIVOT
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
CHALUPY U ZEMĚTIC
PRACOVNÍ NÁZEV „ŠTĚPÁNKA“
Lokalizace: Vyhlídková věž je stavbou solitérního charakteru na nezastavěném vrcholku cca. 0,5 km od sídelního útvaru Chalupy (obec Zemětice) západním směrem. V území obce Zemětice – místní část Chalupy na mírném vršku nad oběma sídly, pomístní název „na Prantu“
(počeštěný „Brant“ – z něm: milíř, starší název z pozemkových map „na Brantu“ s lokalizací „nad Poraženým lesem“).
Vyhlídková věž Štěpánka
AKTUALITY
ZAJÍMAVOSTI
NOVINKY2. ČLÁNEK
NÁVRHY SPŠ STAVEBNÍ V PLZNI.
Sice až po vydání stavebního povolení s hotovým projektem, jsem dostal nápad zkusit oslovit stavební průmyslovku v Plzni s návrhem na spolupráci pro provedení alternativní podoby a vizuálního ztvárnění rozhledny. Studenti dostali za úkol zamyslet se nad vytvořením rozhledny v krajině (jako podklad dostali fotografii místa, kde se rozhledna realizuje).
Nezatíženi představami stavebníka s nutností respektování místa (navrhnout podobu vyhlídkové věže a tuto koncipovat do krajiny) byl dán popud k uplatnění vlastní tvůrčí myšlenky a aplikaci kreativního přístupu k návrhu stavby.
Studenti 1. až 4. ročníků zvolili různé přístupy a návrhy - od tradičních pojetí po hodně futuristické návrhy, aplikovali množství různorodých materiálů, konstrukcí a technologií. Některé z návrhů jsou k nahlédnutí ve fotogalerii:.
Při velkém množství návrhů, nebylo možné zveřejnit všechny. Doufám, že zveřejnění opravdu pouze malé části návrhů se nedotkne studentů, jejichž návrh jsem z kapacitních důvodů nemohl zveřejnit.